הדפסת ספרים שלב אחרי שלב

הדפסת ספרים הינה מלאכה מורכבת שמצריכה רמה גבוהה  של ידע, מכשור מתאים ודיוק על מנת לקבל ספר באיכות גבוהה.

הציוד החדש, ההבנה והאחריות המקצועית של עובדי בית הדפוס נותן מענה ברמת איכות הגבוהה ביותר שניתן לקבל בתעשייה.

ההדפסה היא השלב שבו הספר הופך (סוף־סוף…) למציאות של ממש: מכתב יד פשוט או קובץ Word שאולי נשמר שנים על המחשב מבלי שראה אור יום, זוכה הסופר לספר של ממש, שאותו יוכל לחלק, למכור וכל שיחלום וירצה לעשות עמו.

אפשר לומר, במובנים רבים, שזהו שלב הלידה של הספר.

מהסיבה הזאת, הדפסת ספר היא עניין חשוב – וגם רגיש מאוד. הדפסת ספרים כוללת אינספור פרטים חשובים שכדאי לשים לב אליהם, גם כדי שהספר יצא במצב טוב וראוי, וגם כדי לחסוך בזמן ובעלויות אם צריך.

הדפסת ספרים – איך זה מתבצע בפועל?

ראשית ‘נמקם’ את שלב הדפסת הספר בסדר הוצאתו לאור: הספר יודפס לאחר שהסתיימה כל עבודת ההכנה שלו, כלומר לאחר שבוצעה לו עריכה ספרותית ולשונית, העימוד, עיצוב הכריכה, סבבי ההגהה השונים והסגירות לדפוס.

כשכל אלו מסתיימים (לרוב השלב האחרון יהיה ההגהה לאחר העימוד) יחל שלב ההדפסה בפועל.

שלב 1 –  אפיון סוג הספר להדפסה ספרי קריאה, לימוד  ועיון – ספרים שמודפסים לרוב בשחור לבן עם עמודי טקסט – לספרים כאלו אנו נמליץ על הדפסת הספר על נייר נטול עץ במשקלים שונים של 70 ועד 120 גרם לפי מספר משתנים.

ספרי בישול, משפחה וילדים – ספרים שמודפסים לרוב בצבע מלא עם תמונות ואיורים לספרים אלו אנו נמליץ על הדפסה בנייר כרומו מט/מבריק מלוטש במשקלים שונים של 110-220 גרם.

שלב 2 –  בחירת סוג הגימור לכריכה –  בבית הדפוס ניתן למצוא את כל סוגי הגימור להדפסת ספרים, כריכה בדבק חם – פוני, הדפסת ספרים לרוב מתבצע בגימור דבק חם

על מנת לבצע גימור דבק חם ברמה גבוה בית הדפוס מדפיס את כריכות הספר על ניירות כרומו מט/מבריק לפי החלטת הלקוח במשקל של 300 גרם מינימום על מנת להוסיף להדפסת הספר תחושה עשירה.

שלב 3 – בחירת סוג הלמינציה לכריכת הספר לאחר אפיון הספר ובחירת סוגי הגימור ניתן יהיה לבחור את סוג הלמינציה שנרצה להוסיף להדפסת הספרים

הלמינציה שומרת על עטיפת הספר ומעניקה עומק נוסף לצבעים אשר הודפסו לכריכת הספר.

ניתן לבחור בין למינציה מט ללמינציה מבריקה

יש לכם שאלות נוספות בנוגע בתחום הדפסת ספרים או בכלל בתחום הפקות דפוס? צרו איתנו קשר ונשמח לענות  על הכל!

אהבתם? מוזמנים לשתף!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn